Jak zamawiać scrapbookingowe przydasie na Aliexpress?

Ze względu na to, że niektóre scrapbookingowe przydasie możecie dostać na słynnym Aliexpress, w naprawdę DOBRYCH cenach i w niezłej (naprawdę!) chińskiej jakości, postanowiłam napisać krótki poradnik jak się w ogóle za to zabrać.

Sama nie jestem wielkim znawcą Aliexpess, ale wiedza ta jest wystarczająca, aby wyszukać dany przedmiot, kupić go, zapłacić i… co najważniejsze – otrzymać przesyłkę.

 

Rejestracja konta i logowanie

Zacząć musicie od rejestracji konta. Zrobicie to w następujący sposób:

.

 • W prawym górnym rogu wyświetli Wam się napis „Przyłącz się”, po kliknięciu przekieruje Was tutaj:

 

.

 • Macie do wyboru zalogować się przez Facebooka, czego ja nie robiłam i nie powiem Wam jak to działa, albo tradycyjnie – musicie podać swój e-mail, imię i nazwisko, podać i potwierdzić hasło, przepisać kod, zgodzić się z regulaminem (najlepiej oczywiście wcześniej go przeczytać… 😉 i utworzyć konto.
 • Nie jestem pewna jak to było w moim przypadku, ale albo konto było aktywne od razu, albo dostawało się e-mail z potwierdzeniem. To wszystko. Można zaczynać zakupy.

Po założeniu konta proponuję się zalogować – zrobicie to również, klikając w prawym górnym rogu napis „Zaloguj się” i możecie zaczynać zakupy.

.

Pierwsze wyszukiwanie

Na Aliexpress scrapbookingowi hobbyści często zaopatrują się w metalowe wykrojniki. Ceny są naprawdę konkurencyjne, a wykrojniki z reguły tną jak żyleta, dlatego pokażę Wam dzisiaj jak możemy takie wykrojniki wyszukać i kupić.

 • U góry znajduje się lupka, na lewo od niej macie pole, w które warto wpisywać to, co Was interesuje. Wykrojniki często znajdują się pod następującymi hasłami:

cut scrapbooking

metal cutting dies

cutting dies for scrapbooking

i w różnych podobnych wariacjach.

.

Niekiedy fajne wykrojniki znajdziecie właśnie po wpisaniu tylko tych kluczowych słów, jednak są sytuacje, kiedy będziemy szukać czegoś konkretnego, np. wykrojników kół. Co w takiej sytuacji?

 • Do haseł podanych wyżej warto dodać angielskie słowo circle. Wyświetlą Wam się różne wyniki, niektóre z nich nie będą nawet kołami, ale mamy już punkt zahaczenia.
 • Zwróćcie uwagę, że możecie również wpisać cenę minimalną i maksymalną (a, no i ceny podane są w dolarach), zaznaczyć, że interesuje Was tylko darmowa dostawa (polecam zaznaczyć) czy posortować produkty pod kilkoma względami (np. od najniższych cen).

.

 • Po właśnie takich modyfikacjach – czyli zaznaczeniu darmowej dostawy i posortowaniu, pierwsze w kolejności wyświetliły się takie wykrojniki (najtańsze, może nie do końca koła, można dostać już za $1,47!).
 • I teraz pozostaje szukać, wertować strony, porównywać ceny, wpisywać inne pochodne hasła, aż znajdzie się najlepszą ofertę. Te same wykrojniki od różnych sprzedawców mogą różnić się nawet kilkoma dolarami.

.

Pierwsze zakupy

 • Klikacie na produkt, który Was zainteresował
 • Skrolując trochę niżej możecie poczytać szczegóły o produkcie – np. wymiary oraz zapoznać się z opiniami o produkcie – zachęcam do wejścia i poczytania kilku. Jeżeli są ok., cena wam odpowiada, możecie zabierać się za kupowanie – klikając Kup teraz!

.

 • Aliexpress przekieruje Was na stronę, na której możecie sprawdzić dane zamówienia. Moje dane adresowe są już wprowadzone. Wy – robiąc to pierwszy raz – będziecie musieli wpisać swój adres po raz pierwszy.

.

 • Poniżej sprawdzacie czy zamówienie jest zgodne z tym, co zamówiliście, czy zgadza się cena, jaki jest czas na dostarczenie przesyłki, możecie zostawić wiadomość dla sprzedającego. Przechodzicie do płatności.

.

Pierwsze płatności

 • Następnie musicie wybrać metodę płatności – możecie płacić kartą bezpośrednio przepisując z niej numer (musi to być kartka kredytowa lub debetowa chyba też się nada) lub wybrać drugą opcję (którą ja preferuję) i kliknąć Confirm & Pay.

.

 • Ja wybieram metodę płatności przez przelewy 24. W prawym górnym rogu wyświetli Wam się również przeliczona na złotówki kwota do zapłaty. Po kliknięciu Pay Now (przy wybraniu płatności przez konto, a nie kartą) strona przekieruje Was na strony banków do wyboru.

.

 • Wybieracie Wasz bank, strona przekieruje Was automatycznie do zalogowania i opłacenia zakupu.

.

 • Po wylogowaniu z konta prawdopodobnie ujrzycie taką stronę:

 • Jednak po chwili, po jej odświeżeniu powinna pojawić się taka informacja:

.

Teraz wystarczy oczekiwać na przesyłkę…

.

Pierwsze oczekiwanie

 • W prawym górnym rogu, klikając na rozszerzenie menu swojego użytkownika możecie wejść na „Moje zamówienia” i sprawdzić co się z nimi dzieje.

.

 • Jak widać w moim zamówieniu sprzed chwili płatności są weryfikowane – z reguły trwa to dzień lub dwa.

.

 • Zazwyczaj, kiedy przesyłka jest już wysyłana powinniście otrzymać e-mail z taką informacją. Zmieni się również status na stronie Aliexpres na „Oczekiwanie na przesyłki” lub „Oczekiwanie na dostawy”.

.

 • Przesyłki możecie spodziewać się w terminie od około dwóch tygodni do… ciężko powiedzieć – dwóch miesięcy? Zależy to od sprzedawcy, ale i od tego czy przesyłka nie zgubi się gdzieś po drodze. Pamiętajcie, że przesyłka jest nierejestrowana, więc szukajcie jej bezpośrednio w skrzynce, a nie w poleconym od listonosza.
 • Jeżeli przesyłka się nie pojawi w określonym czasie, Sprzedający zazwyczaj wydłuża czas oczekiwania. Jednak jeżeli nie pojawi się przez kolejny okres możemy domagać się zwrotu kosztów.
 • Po otrzymaniu przesyłki pamiętajcie, aby odznaczyć ją i „Potwierdzić Towary Otrzymane”.

No i to by było na tyle. Myślę, że nie jest to bardziej skomplikowane niż zakupy w polskich sklepach internetowych czy na aukcjach w naszym kraju.

.

Przydatne informacje o Aliexpress

 • Polecam Wam 2 ciekawe facebookowe grupy dot. Aliexpress typowo pod kątem scrapbookingu. Dziewczyny wynajdują cenowe perełki, służą radą i cieszą się razem z Wami z pierwszej przesyłki:

https://www.facebook.com/groups/1661088317553851/

https://www.facebook.com/groups/1187105401336963/?fref=ts

.

 • Nie kupujcie wykrojnika globusa 😉 zwróćcie uwagę, że po wykrojeniu otrzymacie lustrzane odbicie wykrojnika, co nie do końca będzie przypominało naszą poczciwą Ziemię 😉

.

 • Przesyłki możecie śledzić http://alipaczka.pl/ wpisując numer przesyłki (który znajdziecie po wejściu w dane zamówienie)

.

 • Pamiętajcie, że przesyłki trochę do nas płyną/lecą, więc rzeczy na Wielkanoc dobrze zamawiać w styczniu, a na Boże Narodzenie we wrześniu 😉

.

 • No i uważajcie – te zakupy wciągają. Nie bez przyczyny jedna z facebookowych grup nazywa się Aliholiczki 😉

.

Mam nadzieję, że powyższy poradnik pomoże tym, którzy chcieli, ale nie wiedzieli jak się za to zabrać.

A może ktoś z Was już kupuje na Ali? Jak wrażenia? 😉

 

A.

.

12 thoughts on “Jak zamawiać scrapbookingowe przydasie na Aliexpress?

 1. Co prawda nie zajmuję się scrapbookingiem, ale szydełkuję i robię różne inne rzeczy handmade. Alixpress fascynuje mnie od dawna, ale kompletnie nie wiedziałam, jak się tam płaci. Nie mam karty kredytowej i debetowej. Mam takie zwykłe konto. Zatem fajnie, że można zapłacić przez przelewy24 ale czy opłata za przelew nie jest przypadkiem wyższa od samego zamówienia? Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *