Jak zamawiać scrapbookingowe przydasie na Aliexpress?

Ze względu na to, że niektóre scrapbookingowe przydasie możecie dostać na słynnym Aliexpress, w naprawdę DOBRYCH cenach i w niezłej (naprawdę!) chińskiej jakości, postanowiłam napisać krótki poradnik jak się w ogóle za to zabrać.

Sama nie jestem wielkim znawcą Aliexpess, ale wiedza ta jest wystarczająca, aby wyszukać dany przedmiot, kupić go, zapłacić i… co najważniejsze – otrzymać przesyłkę.

 

Rejestracja konta i logowanie

Zacząć musicie od rejestracji konta. Zrobicie to w następujący sposób:

.

 • W prawym górnym rogu wyświetli Wam się napis „Przyłącz się”, po kliknięciu przekieruje Was tutaj:

 

.

 • Macie do wyboru zalogować się przez Facebooka, czego ja nie robiłam i nie powiem Wam jak to działa, albo tradycyjnie – musicie podać swój e-mail, imię i nazwisko, podać i potwierdzić hasło, przepisać kod, zgodzić się z regulaminem (najlepiej oczywiście wcześniej go przeczytać… 😉 i utworzyć konto.
 • Nie jestem pewna jak to było w moim przypadku, ale albo konto było aktywne od razu, albo dostawało się e-mail z potwierdzeniem. To wszystko. Można zaczynać zakupy.

Po założeniu konta proponuję się zalogować – zrobicie to również, klikając w prawym górnym rogu napis „Zaloguj się” i możecie zaczynać zakupy.

.

Pierwsze wyszukiwanie

Na Aliexpress scrapbookingowi hobbyści często zaopatrują się w metalowe wykrojniki. Ceny są naprawdę konkurencyjne, a wykrojniki z reguły tną jak żyleta, dlatego pokażę Wam dzisiaj jak możemy takie wykrojniki wyszukać i kupić.

 • U góry znajduje się lupka, na lewo od niej macie pole, w które warto wpisywać to, co Was interesuje. Wykrojniki często znajdują się pod następującymi hasłami:

cut scrapbooking

metal cutting dies

cutting dies for scrapbooking

i w różnych podobnych wariacjach.

.

Niekiedy fajne wykrojniki znajdziecie właśnie po wpisaniu tylko tych kluczowych słów, jednak są sytuacje, kiedy będziemy szukać czegoś konkretnego, np. wykrojników kół. Co w takiej sytuacji?

 • Do haseł podanych wyżej warto dodać angielskie słowo circle. Wyświetlą Wam się różne wyniki, niektóre z nich nie będą nawet kołami, ale mamy już punkt zahaczenia.
 • Zwróćcie uwagę, że możecie również wpisać cenę minimalną i maksymalną (a, no i ceny podane są w dolarach), zaznaczyć, że interesuje Was tylko darmowa dostawa (polecam zaznaczyć) czy posortować produkty pod kilkoma względami (np. od najniższych cen).

.

 • Po właśnie takich modyfikacjach – czyli zaznaczeniu darmowej dostawy i posortowaniu, pierwsze w kolejności wyświetliły się takie wykrojniki (najtańsze, może nie do końca koła, można dostać już za $1,47!).
 • I teraz pozostaje szukać, wertować strony, porównywać ceny, wpisywać inne pochodne hasła, aż znajdzie się najlepszą ofertę. Te same wykrojniki od różnych sprzedawców mogą różnić się nawet kilkoma dolarami.

.

Pierwsze zakupy

 • Klikacie na produkt, który Was zainteresował
 • Skrolując trochę niżej możecie poczytać szczegóły o produkcie – np. wymiary oraz zapoznać się z opiniami o produkcie – zachęcam do wejścia i poczytania kilku. Jeżeli są ok., cena wam odpowiada, możecie zabierać się za kupowanie – klikając Kup teraz!

.

 • Aliexpress przekieruje Was na stronę, na której możecie sprawdzić dane zamówienia. Moje dane adresowe są już wprowadzone. Wy – robiąc to pierwszy raz – będziecie musieli wpisać swój adres po raz pierwszy.

.

 • Poniżej sprawdzacie czy zamówienie jest zgodne z tym, co zamówiliście, czy zgadza się cena, jaki jest czas na dostarczenie przesyłki, możecie zostawić wiadomość dla sprzedającego. Przechodzicie do płatności.

.

Pierwsze płatności

 • Następnie musicie wybrać metodę płatności – możecie płacić kartą bezpośrednio przepisując z niej numer (musi to być kartka kredytowa lub debetowa chyba też się nada) lub wybrać drugą opcję (którą ja preferuję) i kliknąć Confirm & Pay.

.

 • Ja wybieram metodę płatności przez przelewy 24. W prawym górnym rogu wyświetli Wam się również przeliczona na złotówki kwota do zapłaty. Po kliknięciu Pay Now (przy wybraniu płatności przez konto, a nie kartą) strona przekieruje Was na strony banków do wyboru.

.

 • Wybieracie Wasz bank, strona przekieruje Was automatycznie do zalogowania i opłacenia zakupu.

.

 • Po wylogowaniu z konta prawdopodobnie ujrzycie taką stronę:

 • Jednak po chwili, po jej odświeżeniu powinna pojawić się taka informacja:

.

Teraz wystarczy oczekiwać na przesyłkę…

.

Pierwsze oczekiwanie

 • W prawym górnym rogu, klikając na rozszerzenie menu swojego użytkownika możecie wejść na „Moje zamówienia” i sprawdzić co się z nimi dzieje.

.

 • Jak widać w moim zamówieniu sprzed chwili płatności są weryfikowane – z reguły trwa to dzień lub dwa.

.

 • Zazwyczaj, kiedy przesyłka jest już wysyłana powinniście otrzymać e-mail z taką informacją. Zmieni się również status na stronie Aliexpres na „Oczekiwanie na przesyłki” lub „Oczekiwanie na dostawy”.

.

 • Przesyłki możecie spodziewać się w terminie od około dwóch tygodni do… ciężko powiedzieć – dwóch miesięcy? Zależy to od sprzedawcy, ale i od tego czy przesyłka nie zgubi się gdzieś po drodze. Pamiętajcie, że przesyłka jest nierejestrowana, więc szukajcie jej bezpośrednio w skrzynce, a nie w poleconym od listonosza.
 • Jeżeli przesyłka się nie pojawi w określonym czasie, Sprzedający zazwyczaj wydłuża czas oczekiwania. Jednak jeżeli nie pojawi się przez kolejny okres możemy domagać się zwrotu kosztów.
 • Po otrzymaniu przesyłki pamiętajcie, aby odznaczyć ją i „Potwierdzić Towary Otrzymane”.

No i to by było na tyle. Myślę, że nie jest to bardziej skomplikowane niż zakupy w polskich sklepach internetowych czy na aukcjach w naszym kraju.

.

Przydatne informacje o Aliexpress

 • Polecam Wam 2 ciekawe facebookowe grupy dot. Aliexpress typowo pod kątem scrapbookingu. Dziewczyny wynajdują cenowe perełki, służą radą i cieszą się razem z Wami z pierwszej przesyłki:

https://www.facebook.com/groups/1661088317553851/

https://www.facebook.com/groups/1187105401336963/?fref=ts

.

 • Nie kupujcie wykrojnika globusa 😉 zwróćcie uwagę, że po wykrojeniu otrzymacie lustrzane odbicie wykrojnika, co nie do końca będzie przypominało naszą poczciwą Ziemię 😉

.

 • Przesyłki możecie śledzić http://alipaczka.pl/ wpisując numer przesyłki (który znajdziecie po wejściu w dane zamówienie)

.

 • Pamiętajcie, że przesyłki trochę do nas płyną/lecą, więc rzeczy na Wielkanoc dobrze zamawiać w styczniu, a na Boże Narodzenie we wrześniu 😉

.

 • No i uważajcie – te zakupy wciągają. Nie bez przyczyny jedna z facebookowych grup nazywa się Aliholiczki 😉

.

Mam nadzieję, że powyższy poradnik pomoże tym, którzy chcieli, ale nie wiedzieli jak się za to zabrać.

A może ktoś z Was już kupuje na Ali? Jak wrażenia? 😉

 

A.

.

18 thoughts on “Jak zamawiać scrapbookingowe przydasie na Aliexpress?”

 1. Co prawda nie zajmuję się scrapbookingiem, ale szydełkuję i robię różne inne rzeczy handmade. Alixpress fascynuje mnie od dawna, ale kompletnie nie wiedziałam, jak się tam płaci. Nie mam karty kredytowej i debetowej. Mam takie zwykłe konto. Zatem fajnie, że można zapłacić przez przelewy24 ale czy opłata za przelew nie jest przypadkiem wyższa od samego zamówienia? Pozdrawiam

 2. Bardzo pomocny artykuł, brakuje w necie takich poradników jak korzystać z chińskiego allegro, brakuje nawet w samym aliexpress jak z niego korzystać w języku polski. Jak zamawiam to korzystam czasem z wyszukiwarek aliexpres alitopbrands.pl ale też nie jest ten proces czytelnie opisany, w każdym razie jak zamawiałem zestaw produktów DIY to byłam zdziwiona, że tak szybko doszła paczka i faktycznie po niezłych cenach i jak piszesz nie najgorszej chińskiej jakości.

 3. Bardzo przydatny wpis! Chce zrobić tam pierwsze zakupy, kupować pojedynczo czy w jednej paczce więcej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *