Album ciążowy z brzuszkiem w kolorach lata

Lato coraz bliżej więc i u mnie taki kolorystyczny, letni przedsmak – album ciążowy w kolorach lata. Wykorzystałam kolory mięty, turkusu, delikatniej zieleni oraz brzoskwini w dodatkach, a także kwiatowy, kolorowy motyw na okładce. Album jest w formacie ok. A5 (największa, ostatnia karta), zawiera 5 ozdobnych kart z beermaty oraz dodatkowe wkładki z brzoskwiniowych kart na zapiski i zdjęcia.

 

Tym razem nie zrobiłam specjalnej karty/kieszeni na zdjęcia USG, ponieważ zdjęć USG będzie dosyć dużo, więc stworzyłam dodatkowe karty do wklejenia z napisem „USG … tydzień”, tak aby można było samemu wpisać, z którego tygodnia jest konkretne USG i wkleić je w wybrane miejsce.

 

Wszystkie karty z beermaty z góry i z dołu, zostały wyklejone washitape (zieloną w białe kropki), tak aby karty mniej się niszczyły oraz, aby spoglądając na album z góry lub z dołu również ukazywał się jakiś przyjemny kolor.

 

W albumie znalazło się miejsce na przedstawienie kolejnych trzech trymestrów ciąży, ważne daty, zachcianki mamy, listę zakupów do zrobienia oraz, jako, że przyszła mama nie zna jeszcze płci dziecka – miejsce na propozycje imion zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca. Album kolorystycznie również nie nawiązuje do konkretnej płci – mięta i brzoskwinia osobno mogą być przypisane do chłopca lub dziewczynki, jednak w połączeniu nie sugerują płci maleństwa.

 

Wykorzystane materiały:

 • baza albumu Scrapiniec z beermaty;
 • papier dpCraft Floral Market 03 (wykorzystany m.in. na okładkę i ostatnią stronę wewnętrzną);
 • papiery z różnych kolekcji UHK Gallery (loft Rusty, Provence), Magicznej Kartki (Pożegnanie Lata PL005), Galerii Papieru, brzoskwiniowy papier 250g i inne;
 • tekturki: napis Album ciążowy na okładce z Agaterii oraz kolejne Trymestry z Crafty Moly;
 • wstążki – brzoskwiniowa w kropki, miętowa, biała;
 • taśmy washi tape – zielona w białe kropki, miętowa oraz biała z serduszkami;
 • miętowy tusz z Latarni Morskiej do tuszowania brzegów oraz kolorowania części tekturek;
 • dodatkowo używałam ozdobnych nożyczek (fale), dziurkacza brzegowego i narożnego z dpCraft, wykrojnika brzegowego i serca z Aliexpress;
 • i pewnie czegoś jeszcze, czego nie pamiętam 😉

 

Poniżej zdjęcia, a jeszcze niżej film. Na zdjęciach nie ma wszystkich stron, więc zachęcam do obejrzenia filmu 🙂

 

 

 

A tutaj macie odnośniki do moich poprzednich albumów ciążowych:

Album ciążowy z brzuszkiem w kolorach Prowansji

Album ciążowy z bocianem

Album ciążowy małe stópki

Album ciążowy w kolorach mięty

 

A jakie Wam kojarzą się kolory z latem?

 

A.

 

9 thoughts on “Album ciążowy z brzuszkiem w kolorach lata”

 1. Piękny album! Szkoda, że sama takiego nie dostałam… 🙁 jedyne co mam to mnóstwo zdjęć USG w zwykłym albumie i listy, jakie pisałam moim dzieciom podczas ciąży… A taki album nie dość, że piękny, to jeszcze można zawrzeć w nim to, co najważniejsze… Rozmarzyłam się 😉

 2. Witam. Prosze mi napisac gdzie mozna kupic te zakladki z napisem: USG…tydzień? Bardzo pilne jak moge dostac cos takiego pieknego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *