Album z okazji 18-tki

Album z okazji 18-tki? Jasne! Przedstawiam Wam bardzo kolorowy, 18-tkowy, scrapbookingowy twór.

 

Album jest formatu 20×20, zawiera ozdobne okładki, natomiast w środku karty są koloru beżowo-białego. Okładki albumu zrobiłam z beermaty o grubości 1,2mm, karty natomiast są w gramaturze 250. Zastosowałam bindowanie na sprężynkach.

 

Papiery, jakich użyłam do oklejenia okładek pochodzą z kolekcji Galerii Papieru – Zaginione witraże, która osobiście bardzo mi się podoba. Całą kolekcję mam już u siebie od jakiegoś czasu, jednak nie miałam na nią pomysłu…aż do 18-tkowej okazji. Kolory są mocne, intensywne, w odważnym połączeniu – to ciekawa odskocznia od również uwielbianych przeze mnie pasteli.

 

Na okładce, oprócz oklejonej bazy znajduje się wydrukowany napis „18 Krysi”, który to umieściłam w 2 osobnych kołowych ramkach. Dodatkowo przy „18” zastosowałam efekt 3D podklejając go na grubszej tekturze. Obok ozdobnych kół stworzyłam kwiatową kompozycję z wyciętych kwiatów i liście z tej samej kolekcji. Dodatkowo, jednego z nich ozdobiłam ozdobnym ćwiekiem. Część z kwiatów również została podklejona na tekturze, aby efekt nie był zbyt płaski. Ponadto nad kwiatkami oraz w lewym dolnym rogu umieściłam po 3 ozdobne kryształki, a na sprężynie przywiązałam wstążkę w mocnym, różowym kolorze. Wnętrza okładek okleiłam papierem w różowych kolorach, aby nawiązywał do reszty.

 

Jeżeli chcielibyście wykonać taki album przedstawiam Wam

listę niezbędnych rzeczy:

 • beermata 1,2mm przycięta do formatu 20x20cm
 • kartki o gramaturze co najmniej 250g (również przycięte do formatu 20×20)
 • dziurkacz/bindownica do wycięcia oczek i zbindowania całości
 • sprężynki bindujące
 • papier do scrapbookingu Galeria Papieru – Zaginione witraże
 • różowa wstążka
 • ćwiek, kryształki
 • wykrojnik/dziurkacz koła o różnych rozmiarach
 • pozostałości beermaty/pianka samoprzylepna (do podklejenia niektórych elementów)
 • nożyczki, klej, nożyk do tapet/trymer

 

A jak Wam podobają się papiery z kolekcji Galerii Papieru, której użyłam do wykonania tej pracy? Ja już nie mogę doczekać się kolejnej okazji, aż będę mogła ją wykorzystać… Trzeba przyznać, że kolekcja jest ciekawa i znacząco różni się od pozostałych z Galerii Papieru.

 

 

A.

7 thoughts on “Album z okazji 18-tki”

 1. Album wyszedł fantastycznie, a papier jest po prostu niesamowity. Ozdobne koła bardzo fajnie dopełniają wzór na papierze. Prezen petarda!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *