Album z okazji 18-tki

Album z okazji 18-tki? Jasne! Przedstawiam Wam bardzo kolorowy, 18-tkowy, scrapbookingowy twór.

 

Album jest formatu 20×20, zawiera ozdobne okładki, natomiast w środku karty są koloru beżowo-białego. Okładki albumu zrobiłam z beermaty o grubości 1,2mm, karty natomiast są w gramaturze 250. Zastosowałam bindowanie na sprężynkach.

 

Papiery, jakich użyłam do oklejenia okładek pochodzą z kolekcji Galerii Papieru – Zaginione witraże, która osobiście bardzo mi się podoba. Całą kolekcję mam już u siebie od jakiegoś czasu, jednak nie miałam na nią pomysłu…aż do 18-tkowej okazji. Kolory są mocne, intensywne, w odważnym połączeniu – to ciekawa odskocznia od również uwielbianych przeze mnie pasteli.

 

Na okładce, oprócz oklejonej bazy znajduje się wydrukowany napis „18 Krysi”, który to umieściłam w 2 osobnych kołowych ramkach. Dodatkowo przy „18” zastosowałam efekt 3D podklejając go na grubszej tekturze. Obok ozdobnych kół stworzyłam kwiatową kompozycję z wyciętych kwiatów i liście z tej samej kolekcji. Dodatkowo, jednego z nich ozdobiłam ozdobnym ćwiekiem. Część z kwiatów również została podklejona na tekturze, aby efekt nie był zbyt płaski. Ponadto nad kwiatkami oraz w lewym dolnym rogu umieściłam po 3 ozdobne kryształki, a na sprężynie przywiązałam wstążkę w mocnym, różowym kolorze. Wnętrza okładek okleiłam papierem w różowych kolorach, aby nawiązywał do reszty.

 

Jeżeli chcielibyście wykonać taki album przedstawiam Wam

listę niezbędnych rzeczy:

 • beermata 1,2mm przycięta do formatu 20x20cm
 • kartki o gramaturze co najmniej 250g (również przycięte do formatu 20×20)
 • dziurkacz/bindownica do wycięcia oczek i zbindowania całości
 • sprężynki bindujące
 • papier do scrapbookingu Galeria Papieru – Zaginione witraże
 • różowa wstążka
 • ćwiek, kryształki
 • wykrojnik/dziurkacz koła o różnych rozmiarach
 • pozostałości beermaty/pianka samoprzylepna (do podklejenia niektórych elementów)
 • nożyczki, klej, nożyk do tapet/trymer

 

A jak Wam podobają się papiery z kolekcji Galerii Papieru, której użyłam do wykonania tej pracy? Ja już nie mogę doczekać się kolejnej okazji, aż będę mogła ją wykorzystać… Trzeba przyznać, że kolekcja jest ciekawa i znacząco różni się od pozostałych z Galerii Papieru.

 

 

A.

7 thoughts on “Album z okazji 18-tki”

 1. Album wyszedł fantastycznie, a papier jest po prostu niesamowity. Ozdobne koła bardzo fajnie dopełniają wzór na papierze. Prezen petarda!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *