Urządzamy scraproom – cz.1 – wykrojniki

Zaczynamy nowy cykl postów – urządzamy scraproom! Co prawda w moim przypadku będzie to bardziej scrap-kącik, ale już nie mogę się go doczekać. W postach z tego cyklu znajdziecie porady i inspiracje na scrapowe porządki.

No to na początku coś o czym większość z Was wie i użytkuje (ale może nie wszyscy), a zdecydowanie chciałabym polecić ten pomysł do przechowywania wykrojników.

Maty magnetyczne

Zdecydowałam się na nie dopiero niedawno, ponieważ powoli zaczynam urządzać swój scrap-kącik i czas wziąć się za porządki. Póki co moja kolekcja wykrojników jest dosyć nieduża – zajmują zaledwie 3 maty A4, ale porządek jest zdecydowanie odczuwalny.

A jak było wcześniej?

Biedne wykrojniki leżały w jednym z pudełek, zapakowane dodatkowo w folijki (z których lubiły wypadać) i niekiedy znalezienie odpowiedniego graniczyło z cudem.

 

 

Gdzie znaleźć maty?

Maty magnetyczne (znane również jako folie magnetyczne) możecie znaleźć na allegro lub w niektórych sklepach scrapowych. Dostępne są w formatach przyciętych do A4 (albo innych formatów) lub w większych arkuszach. Te większe są w przeliczeniu tańsze – jednak będziecie musieli samodzielnie je dociąć. Dodatkowo, takie maty dostępne są z klejem lub bez, a także w różnych grubościach (i kolorach).  Do przechowywania wykrojników wystarcza grubość 0,7.

Ja zamówiłam maty przycięte do formatu A4 z klejem, ponieważ przykleiłam je do beermaty (bez tego mata nie byłaby wystarczająco sztywna). Cena za 1 sztukę była w okolicach 2,80zł.

 

Jeżeli macie więcej miejsca, możecie taką matę (w większym formacie) przykleić do ściany/szafy/tablicy nad biurkiem i wykrojniki będziecie mieli zawsze pod ręką, bez przekładania kolejnych kart.

 

Podsumowując ja jestem z tej opcji bardzo zadowolona i polecam ją każdemu, kto ma problem z organizacją wykrojników.

A jak Wy przechowujecie wykrojniki? Jesteście zadowoleni z tej opcji? 🙂

Jest już druga część wpisu z serii „Urządzamy scraproom” – zapraszam tutaj -> klik

 

A.

10 thoughts on “Urządzamy scraproom – cz.1 – wykrojniki”

  1. Oczywiście maty przyklejone do beermaty! A potem do segregatora! Mam wypełnione dwa i muszę pomyśleć o trzecim… 😉

  2. U mnie właśnie ten sposób na matach sprawdził się doskonale, trzymam je w dość stabilnej skrzynce drewnianej, bo swoje to to waży!

  3. Witam. Masz moze link do tych mat w takich cenach? Bo przejrzalam i ciezko znalesc w dobrej cenie a potrzebuje ich duzo… Dzieki pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *