Morskie papiery scrapbookingowe

Ahoj!

Jako, że wakacje w pełni i wielu z nas spędza je nad wodą, niedługo przyjdzie czas na wykonanie wakacyjnych albumów. W związku z tym postanowiłam przygotować zestawienie papierów o tematyce morskiej, wodnej, marynistycznej i podobnej.

 

Papiery te dostępne są w polskich sklepach scrapbookingowych (w okresie lipca-sierpnia 2017).

 

 • UHK Gallery – Loft Marina

Papiery z kolekcji Loft Marina są bardzo morskie. Posiadają marynistyczne wzorki (statki, kotwice) i utrzymane są w kolorystyce beżowo – niebiesko – brązowej. Dodatkowo cała kolekcja posiada karty do wycinania. Mi przy użyciu tych papierów udało się zrobić taki oto morski album: Album w stylu morskim

 

 

 • UHK Gallery – Aquarius Provence

Kolekcja Provence występuje w dwóch odcieniach – jeden z nich to typowe kolory Prowansji, druga natomiast – Aquarius – to papiery w delikatnych kolorach miętowo-niebieskich i beżowych. Dodatkowo jeden z papierów kolekcji posiada morskie obrazki do wycinania. A tutaj przykład zastosowania papierów: Album ciążowy fioletowo-niebieski

 

 

 • UHK Gallery – Naval Treaty

Nie wiem czy uda Wam się jeszcze dostać całą kolekcję, ale pojedyncze papiery można znaleźć w różnych sklepach. Ta kolekcja to przede wszystkim granaty i delikatne brązy. Dodatkowo dostępne obrazki do wycięcia – oraz na jednym z papierów teksty do druku (które super wyglądają na tematycznych morskich kartkach!)

 

 • Magiczna Kartka – Morskie Opowieści

Te papiery to natomiast mocne odcienie granatu i czerwieni oraz niewiele szarości. Przy zakupie całej kolekcji dodatkowo otrzymujemy 2 arkusze z morskimi motywami do wycinania.

 

 

 • Piątek Trzynastego – Nad brzegiem morza

Ta kolekcja papierów jest raczej stonowana i przypomina morze – ale w bardziej jesiennych klimatach. Kolory są stonowane i występują w odcieniach szarości, przygaszonego niebieskiego. Dodatkowo można dokupić karty do journalingu oraz arkusz z elementami do wycinania.

 

 • ITD Collection – SCL524,570,555,556,557,558,559

Nie jestem pewna czy papiery dostępne są jako cała kolekcja. Pojedynczo można je natomiast zamówić. Papiery te określiłabym jako morskie – retro. Utrzymane są w stonowanej i przygaszonej tonacji kolorów morza i piasku.

 

 • ITD Collection – SCRAP 003 Sea

Tutaj mamy natomiast zestaw papierów, w zupełnie innej morskiej tonacji. Oprócz granatu i błękitu – otrzymujemy również słoneczny żółty! Do wycinania natomiast mamy do dyspozycji tagi i kotwice.

 

 • Galeria Papieru – Wyprawa do raju

Nowość od Galerii Papieru. Kolekcja utrzymana w kolorystyce niebiesko-jasnobrązowej. Według mnie nie jest to typowa kolekcja morska – bardziej przypomina mi kolekcję podróżniczo-morską. Znajdziemy w niej mapy, skały czy gazetowe wycinki. Dodatkowo do kolekcji można dokupić paski z obrazkami do wycinania (tutaj znajdziemy motywy morskie i podróżnicze).

 

 • Small wingels shop – Travel

Papiery tej kolekcji to zdecydowanie stonowane kolory. Dominuje niebieski i beż. Na papierach znajdziemy zarówno motywy morskie jak i podróżnicze.

 

 • BONUS – morskie papiery do druku za free

Jeżeli natomiast macie dobre drukarki, albo zaprzyjaźnioną drukarnię polecam również grafiki do druku od Agnieszki z bloga 321 startdiy – http://321startdiy.pl/papiery-druku-4-morskie-klimaty/ Papiery te utrzymane są w kolorystyce błękitno-granatowo-czerwonej. Dodatkowo dostępne są również morskie elementy do wycinania.

 

 • A kto miał szczęście i był w Biedronce jakiś miesiąc temu mógł również zaopatrzyć się w morskie biedronkowe papiery 😉

 

 

Które podobają Wam się najbardziej? A może znacie jeszcze inne morskie kolekcje?

 

Podajcie linki do swoich prac z użyciem morskich papierów w komentarzu 🙂

 

A.

8 thoughts on “Morskie papiery scrapbookingowe”

 1. Osobiście udało mi się dostać dyskontowy bloczek. Ponieważ dopiero rozpoczynam swoją przygodę z papierem a cena była zachęcająca, więc można było ciąć bez obaw i powstał z nich pierwszy mój album ever 🙂

 2. świetny pomysł na posta :)), gratuluję, a może mała seria postów o tej tematyce? np. zestawienie papierów dla chłopców, dla dziewczynek, męskich, świątecznych itd. … jest tego tyle, że czasem trudno się zorientować zaglądając do sklepów on-line, a tu takie małe kompendium 😉 uważam, że bardzo pomocne, jeszcze raz gratuluję!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *