Kwiecista księga gości

Sezon ślubny w pełni, więc mam dla Was coś ślubnego – księga gości weselnych w kwiatowym klimacie.

 

Letnie wesela to moim zdaniem idealny czas na to, aby księgi gości były kolorowe, kwieciste, ale również z zachowaniem wybranych ślubnych kolorów – w tym przypadku mięta z delikatną brzoskwinią.

 

Okładkę tej księgi ozdobiłam delikatnie miętowym papierem (niestety na zdjęciach jest to nie do końca widoczne) z kolekcji 13@rts – out of the blue. Po boku nakleiłam napis tekturkowy z Crafty Moly, wokół którego stworzyłam kwiatową kompozycję z jasnoróżowych i miętowych kwiatów. Okładka, dzięki kwiatom wydała mi się wystarczająco ozdobna, więc nie ozdabiałam jej dodatkowo.

Format księgi to 20 x 20cm, okładki wykonane są z beermaty, a karty w środku to gruby papier o gramaturze 250. Zbindowana jest za pomocą metalowych kółek. Jednak to nie wszystko… księga ta bowiem nie zawiera tylko zwykłych białych kart do wpisów… co więc można w niej znaleźć?

 

Po pierwsze – zdjęcia Pary Młodej,

które dodatkowo ozdobiłam tekturowymi ozdobami/napisami (jednak ze względu na prywatność Młodych ich tu nie zaprezentuję, musicie mi uwierzyć na słowo 😉

Po drugie – ankiety ślubne

idealne dla gości, którzy preferują taką formę wpisów. Ankiety zazwyczaj cieszą się dużą popularnością i jako pierwsze zostają w księdze zapisane.

Po trzecie – strony ozdobione kolorowymi kartami

Strony te nawiązują do kolorów przewodnich wesela i można na nich również się wpisywać. Karty te dodatkowo „kolorują” taką księgę i sprawiają, że jest na czym „zawiesić oko” przy jej przeglądaniu.

Po czwarte – miłosne sentencje, kolorowe ramki, teksty i obrazki tekturkowe,

które to również sprawiają, że księga nie jest smutna, tylko kolorowa; sentencje mogą natchnąć gości do zapisania ciekawych życzeń, a ramki stają się ozdobą do wpisów. Większość kolorowych napisów, ramek, zdobień pochodzi z kolekcji Magicznej Kartki – Obietnice.

Szczegóły

Przy realizacji księgi starałam się zadbać o szczegóły…

Na pierwszej stronie umieściłam parę słów od Młodych, które mają zachęcić gości do wpisywania, a na kółkach bindujących zawiązałam miętowe wstążki.

Białe strony wewnątrz księgi potraktowałam ozdobnym dziurkaczem przy brzegach.

Dodałam różne serduszkowe elementy oraz potuszowałam brzegi ankiet miętowym tuszem.

Tylna okładka również jest z tej samej kolekcji co przednia, dzięki czemu wszystko ładnie ze sobą współgra.

Który element/dodatek księgi gości spodobał Wam się najbardziej?

A.

3 thoughts on “Kwiecista księga gości”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *