Jak szukać scrapbookingowych oszczędności?

Szukanie oszczędności w twórczym hobby jakim jest scrapbooking czy cardmaking nie jest łatwe, aczkolwiek znalazłam parę sposobów na to, aby zaopatrywać się w fajne przydasie bez wydawania majątku.

Skrócona część poniższego wpisu miała już okazję pojawić się w sieci -> o tu <-

 

Szukanie, porównywanie…

Pierwszym sposobem, dzięki którym możecie oszczędzić jest szukanie. Szukanie tego samego produktu w różnych sklepach, porównywanie cen, analizowanie. Zwracajcie również uwagę na koszty przesyłek. Mimo podobnych gabarytów, przesyłki w różnych sklepach mogą mieć różne ceny. Pamiętajcie też o tym, że kupowanie kilku produktów w kilku sklepach (internetowych) znacznie zwiększa nam koszty przesyłek i też może być nieopłacalne.

 

Zakupy u producentów

Dobrym sposobem na oszczędzenie paru groszy są zakupy bezpośrednio w sklepach producentów. Ofertę takich produktów znajdziecie także w innych sklepach, ale z nałożoną marżą, przez co są odpowiednio droższe. Jest jednak druga strona medalu – często sklepy bezpośrednich wytwórców sprzedają tylko swoje produkty, które są raczej węższej specjalizacji, więc jeżeli potrzebujecie przydasi z różnych dziedzin, być może będziecie musieli zrobić zakupy w dwóch sklepach – co może nam zwiększyć koszty przesyłek. Pamiętajcie też, że niektóre przydasiowe perełki znajdują się tylko w producenckich sklepach (przede wszystkim tych niedużych, rozwijających się).

 

Promocje!

Pamiętajcie też o promocjach. W sklepach scrapbookingowych często pojawiają się one przy okazji różnych świąt – czy to Boże Narodzenie, Wielkanoc, Walentynki, Halloween. Ale pamiętajcie o jednej bardzo ważnej rzeczy – promocje przedświąteczne to jedno, ale pojawiają się również promocje poświąteczne (szczególnie można to zauważyć przed końcem roku)! Jeżeli więc możecie pozwolić sobie na przeczekanie paru dni, bo czujecie w kościach, że dane święto może przynieść promocję – poczekajcie. Kwestia 10-15% przy koszcie 100zł to zawsze 10-15zł w kieszeni. Musicie się rozglądać, być na bieżąco, polubić parę facebookowych grup lub sklepy na portalach społecznościowych, które same będą Was informować o zniżkach. Niektóre sklepy prowadzą programy lojalnościowe – za zrobienie zakupów za określoną sumę (najczęściej można to rozłożyć na kilka zakupów) otrzymamy rabat lub jakiś produkt. To też oszczędność.

 

Zamienniki

Oprócz sklepów internetowych warto zaglądać również do tych stacjonarnych – i nie mówię tu tylko o tych specjalistycznych. Ciekawe przydasie znajdziecie w dyskontach (zwróćcie uwagę na okresy przed rokiem szkolnym lub tuż po jego rozpoczęciu – wtedy dodatkowo mogą być w promocji), drogeriach, księgarniach, osiedlowych sklepach papierniczych, pasmanteriach czy marketach budowlanych (gdzie np. znajdziecie super sznurki w konkurencyjnych cenach). Poszukujcie również zamienników scrapbookingowych przydasi – może widzieliście piękny, grubszy papier do pakowania prezentów? Fajną tapetę? Ciekawą koronkę w lokalnej, niedrogiej pasmanterii? Wycinankę w ciekawe wzory dla dzieci w papierniczym? A może macie okazję wybrać się na giełdę kwiatową?

Inne spojrzenie na scrapbookingowe zamienniki możecie znaleźć tutaj -> scrapbookingowe zamienniki drogich sprzętów

 

Aliexpress

Mówiąc o scrapbookingowych oszczędnościach nie sposób nie wspomnieć o portalu Aliexpress, gdzie wykrojniki od „majfriendów” możemy dostać w naprawdę konkurencyjnych cenach (o tym jak zamawiać na Aliexpress pisałam tutaj ->jak zamawiać scrapbookingowe przydasie na aliexpress.) Znajdziecie tam również washi tape, papiery czy gotowe kwiaty, ale tutaj trzeba uważać, bo jakość tych przedmiotów okazuje się być różna. Na facebooku są fajne grupy związane z Aliexpress, gdzie dziewczyny wyszukują naprawdę dobre oferty produktów, służą radą czy ucieszą się razem z Wami z pierwszej otrzymanej paczki z Chin.

 

„Może przydasie”

I na koniec chyba najważniejszy i zarazem najtrudniejszy scrapbookingowy oszczędnościowy pomysł – wykorzystujcie od a do zet rzeczy, które kupiliście. Ścinki papieru mogą posłużyć nam do mniejszych projektów, np. ozdobienie mini albumu, zrobienie ozdób do kartki czy posłużyć jako papier do wycięcia scrapek. Za krótko przycięta wstążka/sznurek? Może przyda się do innego projektu, gdzie będziecie potrzebowali właśnie tego koloru i właśnie takiej długości. Krzywo przycięty papier, który miał przecież być prosty? Być może niedługo będziecie tworzyć jakiś niesymetryczny projekt. Stwórzcie sobie pudełko na „może przydasie” i zaglądajcie do niego. Myślę, że nie raz posłuży Wam jako inspiracja do pracy.

 

A Wy jakie macie sposoby na oszczędzaniu w Waszym hobby? Nie mówię tu tylko o szeroko pojętym rękodziele. Podzielcie się! 🙂

 

A.

2 thoughts on “Jak szukać scrapbookingowych oszczędności?”

  1. U mnie najważniejsza oszczędność to kupowanie w grupie. W ten sposób łatwiej upolować rabat a i koszt przesyłki dzieli się na 4 czy 5 osób 😉

  2. Mieć oczy szeroko otwarte bo przydasie są wszędzie. I rozsiać po znajomych info,że zbieramy różne rzeczy tzn. guziki,wstążki,koronki,firanki, kolorowe papiery, aplikacje, sztuczne kwiatki ,starą biżuterię. Raz koleżanka uzbierała mi cały woreczek wstążek i sznureczków,którymi przymocowuje się cenówki w sklepach. Druga przyniosła mi koronki i guziki. Czasem wycinam coś z gazet.
    Ja lubię robić zakupy na bazarkach na fb. Dziewczyny często mają bardzo fajne rzeczy i dorzucają gratisy:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *