Imienna pamiątka i album komunijny

Sezon komunijny powoli dobiega końca – jednak mam dla Was jeszcze propozycję personalizowanego albumu i pamiątki z okazji I Komunii Świętej.

Pamiątka I Komunii Świętej Joanny

Kartka wykonana dla Joanny jest w formacie ok. 14 x 14cm. Za bazę posłużył biały papier o gramaturze 250. Główne tło to tłoczony papier w ozdobne wzory. Na górze i na dole kartki, przy użyciu dziurkacza brzegowego oraz nożyczek, wycięłam ozdobne wzory na papierze z kolekcji UHK Gallery – Misty Morning. Na samym dole, na piankach dystansowych przykleiłam napis, który na brzegach został delikatnie podkreślony różowym tuszem Distress. W centrum kartki swoje miejsce znalazła ozdobna tekturka z napisem IHS, a w górnych rogach delikatne, również tekturkowe ozdoby.

 

Album I Komunii Świętej Oskara

Album dla Oskara zrobiony został w formacie 20 x 20cm. Do ozdobienia okładki i kilku stron wewnątrz albumu użyłam papierów z kolekcji UHK Gallery Mushrooms, które przedstawiają biele, beże i delikatne szarości. Poza tym, w niewielkim stopniu, skorzystałam również z papierów Galerii Papieru Miłość dodaje skrzydeł oraz tłoczonego ozdobnego białego papieru.

 

W samym centrum ozdobionej okładki widnieje wydrukowany napis przyklejony na piance dystansowej, potraktowany po bokach miętowym tuszem z Latarni Morskiej. Na dole okładki, po podobnej obróbce przyklejona została data Komunii. Nad i pod napisem umieściłam ozdobny tekturkowy ornament, który uważam dobrze współgra z ozdobnymi papierami w swoim otoczeniu. Papiery na okładce potraktowałam ozdobnymi nożyczkami do wycięcia „fali” oraz dziurkaczem z dpCrafta do wydziurkowania brzegowej koronki. Na bindujących sprężynkach zawiązałam kilka kokardek w kolorach szarych, białych oraz jedną delikatnie miętową, aby wytuszowany po bokach napis miał z czym „się łączyć”.

 

Album zawiera 9 kart, z czego kilka jest delikatnie ozdobionych – papierem i/lub tekturkowymi dodatkami i komunijnymi scrapkami. Każda z kart albumu została zrobiona z białego papieru 250g, a na brzegach potraktowana narożnym dziurkaczem. Na pierwszej rozkładanej karcie (jeszcze na okładce) umieszczone zostały życzenia. Okładka tylna została ozdobiona tym samym papierem, co okładka z przodu.

 

A czy Wy pamiętacie/przechowujecie swoje komunijne pamiątki?

 

A.

3 thoughts on “Imienna pamiątka i album komunijny”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *