Album z okazji przejścia na emeryturę

A tym razem coś nowego – przynajmniej w mojej twórczości. Miałam okazję wykonać album dla osoby odchodzącej na emeryturę.

 

Album jest w formacie 20 x 20cm, zawiera 15 czystych kart w kolorze śmietankowej bieli, na które mają być wklejone zdjęcia z pracy i wspólnych wspomnień od koleżanek z pracy. Na pierwszej rozkładanej stronie umieściłam krótki wierszyk z życzeniami. Album zbindowany jest za pomocą sprężynek bindujących (jak chcecie zobaczyć jak można bindować bez bindownicy zapraszam -> tutaj <-).

 

Użyte materiały:

 

Do wykonania albumu użyłam papierów z kolekcji Piątek Trzynastego – Bliżej, Lepiej. Papiery te są w odcieniach mocnego różu (a może już fuksji?), które sprawiły, że album jest wyrazisty. Dodatkowo, brzegi różowych kart wytuszowałam różowym tuszem Distress – picked raspberry, aby nie było widać białego „wnętrza” kartki po cięciu. Na okładce dodatkowo umieściłam napis „Życie zaczyna się na emeryturze”, który umieściłam w tekturowej ramce od Crafty Moly. Po lewej dolnej stronie ramki ułożyłam kompozycję kwiatową w różnych delikatnych odcieniach różu, natomiast z prawej górnej dołożyłam jedną różyczkę. Oprócz kwiatów zdecydowałam się na przystrojenie okładki matowymi półperełkami w odcieniach bieli i delikatnego różu/fioletu. Przy życzeniach umieściłam tekturkową łyżkę, nóż i widelec firmy Scrapiniec, aby nawiązywała do charakteru pracy Pani odchodzącej na emeryturę. Dodatkowo karta z życzeniami została ozdobiona na brzegach wycięciami z narożnikowego dziurkacza dpCraft.

 

 

Jak podobają Wam się soczyste papiery z Piątku Trzynastego? Według mnie są super letnie i nadają się również do fajnych, kolorowych, wakacyjnych projektów.

 

A.

2 thoughts on “Album z okazji przejścia na emeryturę”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *