Pamiątki Pierwszej Komunii Świętej

Dzisiaj mam dla Was pamiątki I Komunii Świętej według cytrynowego drzewa. Nie przedłużając, zapraszam do zdjęć i opisów z użytymi materiałami.

 

1. Kartka z serduszkiem i hostią

Pierwsza kartka jest w formacie 14x14cm, jej podstawę tworzy biały papier wizytówkowy. Dodatkowo użyłam delikatnie różowego papieru w drobny kwiatowy wzór oraz tekturki komunijnej Scrapiniec. Kartka i napisy wykończone są tuszem Distress Vintage Photo. Część napisu podklejona jest na piance 3d.

 

2. Kartka na kwiecistym tle

Kolejna propozycja pamiątki ma format A6 i jest rozkładana. Bazę tworzy biały papier o gramaturze 250. Kwiecista kartka pochodzi z kolekcji Galerii Papieru – Retro Jak we śnie 06. Scrapek hostii wycięty z aliexpressowego wykojnika potraktowany na krańcach tuszem Distress Vintage Photo.

3. Pamiątka na różowo

Trzecia kartka to propozycja na różowo. Format to również A6, baza zrobiona z kartki 250g. Użyłam papierów z Galerii Papieru – Gra w kolory. Wykorzystałam scrapki z wykrojników – koła z przeszyciami oraz kielich z hostią. Tekturka z napisem pochodzi z kolekcji Crafty Moly.

 

4. Pamiątka na niebiesko

Tym razem na niebiesko. Bazę ponownie zrobiłam z białej kartki o gramaturze 250. Kartka ma format A6 i jest rozkładana. Wykorzystałam scrapek z aliexpressowego wykrojnika oraz papiery od Papierowego Potwora. Dodatkowo w rogu przykleiłam 3 niewielkie, białe półperełki. Do podkreślenia tła na rogach użyłam tuszu Distress peacock feathers.

 

5. Kartka w delikatnych beżowych odcieniach

Ostatnią propozycją jest pamiątka w formacie A6, zrobiona na białej bazie 250g. Jej podstawę stanowi papier w delikatne linie od Papierowego Potwora, na górze natomiast znalazł się biały podkład, na który nakleiłam papier w kwiatowe wzory w kolorze kawy z mlekiem. Na samej górze widnieje tekturkowy napis IHS od Simply Stories naklejony na biały papier wizytówkowy.

 

Która propozycja przypadła Wam najbardziej do gustu? Przygotowujecie się w tym roku na Komunię kogoś bliskiego? 🙂

 

Ślę pozdrowienia!

A.

2 thoughts on “Pamiątki Pierwszej Komunii Świętej”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *